Jest nowa niemiecka koalicja


Kanclerz Niemiec Angela Merkel z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), zwycięzcy ostatnich wyborów, przypieczętowała umowę koalicyjną z Wolną Partią Demokratyczną (FDP) w sobotę nad ranem. Oznacza to, że w Niemczech rządzić będzie koalicja CDU/CSU-FDP.

Dotychczasowy asystent Manolo Jimeneza, Antonio Alvarez do końca sezonu będzie trenerem piłkarzy Sevilli FC - postanowiły w piątek władze hiszpańskiego klubu. Dobiegła końca saga odejścia z Southampton Grzegorza Rasiaka. Polski napastnik w czwartek podpisał kontrakt z przedstawicielem angielskiej Championship, Reading. Rosły snajper szansę debiutu otrzyma już w piątek, w czasie starcia "Królewskich" z Barnsley. Prezydent Serbii Boris Tadić otrzymał wezwanie do sądu za spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu - powiadomił we wtorek internetowy serwisu BBC.Prezydent Barack Obama dąży do redukcji amerykańskiego arsenału jądrowego, tymczasem 40 republikańskich senatorów i niezależny senator Joe Lieberman skierowało list do prezydenta, w którym domagają się modernizacji arsenału nuklearnego. Separatystyczna prowincja Gruzji - Abchazja, którą Rosja uznaje za niepodległe państwo, przyjęła w niedzielę rosyjski telefoniczny międzynarodowy numer kierunkowy - podała agencja Reutera. Jedna osoba zginęła, a co najmniej trzy zostały uwięzione po zawaleniu wielopoziomowego parkingu w centrum Moskwy. Ratownicy odgruzowują rumowisko, by wydobyć poszkodowanych.

W Danii, w pobliżu Kopenhagi, wybudowany zostanie pierwszy meczet - postanowiła w czwartek wieczorem kopenhaska rada miejska, zdominowana przez centrolewicę.

Alisa Klejbanowa odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w imprezie WTA Tour. W finale turnieju na twardych kortach w Kuala Lumpur (z pulą nagród 220 tys. dol.) pokonała inną rosyjską tenisistkę, najwyżej rozstawioną Jelenę Dementiewą 6:3, 6:2. Amerykanin T.J. Lanning, który doznał kontuzji kolana w wyniku wypadku, do jakiego doszło podczas sobotniego zjazdu alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise, został przetransportowany do kraju.

Erupcja wulkanu Kilauea na Hawajach, uważana za najdłuższą w historii, trwa już ponad 10 tys. dni. Tą symboliczną cezurę osiągnęła w piątek. Urodzony w Walii multimilioner Albert Gubay w wieku 82 lat postanowił wywiązać się ze swej "umowy z Bogiem" zawartej w młodym wieku i przekazać swą fortunę na cele dobroczynne, z czego połowę - dla Kościoła - piszą w poniedziałek brytyjskie media. Chińska policja aresztowała dziewięciu domniemanych członków szajki, która porywała osoby chore psychicznie, aby zabijać je w kopalniach i wyłudzać w ten sposób odszkodowania od koncernów górniczych - powiadomił w czwartek przedstawiciel władz regionu Leibo w prowincji Syczuan.W Monachium, z ponad godzinnym opóźnieniem, rozpoczął się jeden z ostatnich wielkich procesów o zbrodnie dokonane w czasie II wojny światowej. Przed tamtejszym sądem stanął John Demjaniuk, domniemany były strażnik w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Sobibór. Jest on oskarżony o pomoc w zamordowaniu prawie 28 tys. Żydów. Po latach wahań MSZ chce wesprzeć Polaków walczących o swoje prawa w Niemczech - pisze "Rzeczpospolita". Czterech bawoły i świnie - takiej wysokości grzywnę musi zapłacić para kochanków, przyłapanych in flagranti na cudzołóstwie. Orzekł tak sąd w Malezji.

Fałszywy alarm na Times Square


Podejrzany przedmiot, który policja znalazła w piątek na nowojorskim Times Square i który spowodował częściową ewakuację okolicy okazał się być turystyczną torbą - lodówką wypełnioną butelkami z wodą. Alarm odwołano.

Zwycięstwa kolarzy JBG-2 Team w Vacansoleil Grand Prix MTB


Anna Szafraniec (JBG-2 Team), Marek Galiński (JBG-2 Team) i Bartłomiej Wawak (JBG-2 Team) zwyciężyli w swoich kategoriach podczas zawodów II edycji Vacansoleil Grand Prix MTB rozegranych w Olsztynie.

Janukowycz: Nowa koalicja albo wybory


Nowy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zaapelował w środę o powołanie koalicji parlamentarnej i wyznaczenie rządu, który zastąpi zdymisjonowany gabinet Julii Tymoszenko. W przeciwnym wypadku - dodał - odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne.

Atom? Nein, danke


Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało w sobotę w Berlinie przeciwko energetyce atomowej. Demonstranci domagają się likwidacji elektrowni jądrowych na całym świecie. Protest pod hasłem "Energia atomowa? Nie, dziękuję" był również manifestacją polityczną przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech 27 września.

Grecja: dokerzy wstrzymali strajk


1500 dokerów z Pireusu wstrzymało podjęty 2 listopada strajk przeciwko przejęciu terminala dla kontenerów w tym porcie przez chińskie przedsiębiorstwo transportowe COSCO - poinformował związek zawodowy dokerów Omyle.